"Kterýkoli idiot se umí mracit.Problematická je radost."Henry Miller

Blízí se mi dovolená

30. července 2008 v 13:45 | Veronica |  Zivobytí
Z duvodu nám vsem neznámých máme toto léto prílis mnoho prípadu bití detí. Jakozto sociální pracovnice v jedné z nejchudsích cástí Göteborgu mám na stole nekolik vysetrování která musím dodelat nez pujdu na dovolenou. Bití detí je ve Svédsku nezákonné coz se dost tezko vysvetluje obyvatelum pristehovalých z jiných zemí a cástí sveta. Biskopsgården má 80 % pristehovalcu ze 76 ruzných zemí, predevsím z blízkého východu a z Afriky. Dnes jsem spisovala jedno vysetrování celé dopoledne. Musí to být sepsáno profesionálne - pokud bychom navrhovali aby deti byly premísteny do jiné rodiny tak to musí projít soudním rízením.
Jeste ze uz mám od pátku dovolenou. A v nedeli jedu k sestre do Cech, spolecne s kamarádkou z práce a s dcerou Franceskou. Uz se vsechny 3 tesíme jak odsud vypadneme. Pocasí tu bylo témer celé léto pod obraz, az ted se trochu oteplilo. Budeme jeden den courat på Praze a shánet drevené jeslicky do sbírky kamarádciny maminky. Uz to chci videt jak na nás asi ti prodavaci budou koukat - shánet jesle v srpnu! Moje maminka mi nakázala nemluvit cesky - jeste si nekdo bude myslet ze jsi bláznivá ceska!
Francesca miluje cerné hadríky, hlavne kozené bundicky. Cerné vlasy a obrovské nausnice. Ale nesnásí kdyz nekdo rekne ze je EMO :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama