"Kterýkoli idiot se umí mracit.Problematická je radost."Henry Miller

Moc uznání

2. září 2008 v 14:17 | Veronica |  Zivobytí
Minulé pondelí jsem byla rozhodnutá ze zmením kariéru. Po hezké dovolené jsem se vrátila do práce která obnásí denní styk s lidmi kterí nemeli v zivote moc stestí. S lidmi na zadní strane naseho bytí. S detmi které to doma nemají lehké a my jim muzeme nabídnout pestounskou péci nebo podporu rodicum, ale které hned na zacátku zivota mají mnohé nevýhody které jiné deti nemají. Klientka která mi hned první den rekla co si o nás sociálních pracovnících myslí me jen upevnila v názoru ze jsem na úplne spatném míste.
A potom prisla nazpet moje séfka. Krásná blondatá dáma v mém veku, inteligentní, empatická, rozhodná - a plná entusiasmu. Hned první den mi zvedla náladu kdyz mi pochválila vsechnu námahu kterou jsem behem léta vlozila do tezkého prípadu a mojí dokumentaci ke které nemela vubec zádné pripomínky. Jen ze jsem peclivá a má vysetrení jsou lehko prehledná a nic v nich neschází.
Dnes mi pochválila inicitivu se kterou jsem se já asi narodila. Chci vzdy vyzkouset nové metody, nové zpusoby práce. A ted jsem prisla na novou instanci která mi muze pomoci s komplikovaným vysetrením, a hned jsem je do toho zapojila ackoli jsem nemela schválení séfky. To jí vubec nevadilo - naopak jí velice zaimponovalo jak jsem se chopila nového nápadu a hned ho realizovala.
Vsichni séfové nejsou jako ona. Zdaleka ne. Ale meli by být. Ona ví jak moc její duveru v nasí kompetenci ocenujeme, a dá nám volné ruce i v tezkých prípadech. Tím kazdý vzdycky o kousek vyroste a její uznání pro nás znamená tolik ze si to vymenování kariéry vzdycky rychle rozmyslíme. Ze není hloupá? Samozrejme ze ne :) Proto ji také máme vsichni rádi a vázíme si jí. Chválou nesetrí a kritiku podává s citem a sociální kompetencí.
Preji vám vsem takového séfa jako mám já. Výmena kariéry bude muset pockat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama